Sagalassos Örenyeri


Burdur İli, Ağlasun İlçesi sınırlarında, Burdur Antalya karayolunun 14.km. sinden ayrılan bir yol ile 20 km sonra Torosların 1500 - 1700 mtyüksekliğinde yer alır. Doğu Akdeniz'in en önemli kentlerinden olan Sagalassos,antik çağlarda Pisidya coğrafyasının, Roma İmparatorluk Döneminde en önemlişehirlerindendir. Sagalassos Küçük Asya'da günümüze en iyi korunagelmiş antikkentlerden biri olması nedeniyle 1990 yılından buyana Belçika'lı Prof. Dr. MarcWAELKENS Başkanlığında bir ekip tarafından yürütülen arkeolojik projekapsamında, açığa çıkarılan yapılardan Neon Kütüphanesi, Helenistik Çeşme,Heroon ve Antoninler Çeşmesinin Restorasyonlanrı yapılmıştır. Bunların dışındabir çokları kazılarla açığa çıkarılan Aşağı ve Yukarı Agoralar, Roma Hamamı,Apollon Klarios ve Antonian Pius Tapınakları, Sütunlu Cadde, Macellum, KentVillası ve tiyatro ayakta olan yapılardandır.Müzekart

MÜZEKART +

Müzekart sahipleri bu tesisi bir yıl içinde ücretsiz olarak 2 kez ziyaret edebilir. MüzeKart ile tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Müzekart Alın

Müzekart +

MÜZEKART YENİ YIL

En güzel hediye MüzeKart! Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz MüzeKart ile tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Müzekart Alın

Müze / Örenyeri Genel Bilgiler
KonumSAGALASSOS ÖRENYERİ AĞLASUN BURDUR
ŞehirBURDUR
Tatil Günleri
Giriş Ücreti 14 TL
Müze ve Örenyeri Giriş Ücretleri
Ziyaret Saatleri
Yaz Dönemi09:00 - 19:00
Kış Dönemi08:30 - 17:30
Hizmetler
Müzekart SatışVar
Geçici Müzekart Var
Sesli RehberlikYok
Müze Mağazası Yok
Otomat Yok
Cafe Yok